Skocz do zawartości
Czat jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.
MrCudi

Rozbieżność czasowa wytypowanych wyników w Super Szansie względem lotto.pl a megalotto.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj o godzinie 14:00 oglądałem losowanie lotto na żywo i w tym samym czasie śledziłem stronę megalotto.pl. W studiu na żywo odbywały się 3 losowania w kolejności Multi Multi, Kaskada i na końcu Super szansa. Losowanie super szansy odbywało się na samym końcu po uprzednim powtórzeniu liczb wylosowanych w multi multi i kaskadzie. Wynik super szansy w relacji na żywo podano około w 5-6 minucie relacji na żywo...około godziny 14:05 - 14:06, natomiast na stronie megalotto wynik pojawił się już o godzinie 14:02. Jakim cudem na stronie megalotto wiedzili na 3 minuty przed losowaniem jakie będą numery super szansy? Oszustwo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Chciałbym zapytać na początku gdzie oglądałeś transmisję na żywo? 

W Internecie na oficjalnej stronie lotto czy w telewizji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądałem na żywo na stronie lotto.pl. O opóźnieniu nie ma mowy, ponieważ cała transmisja trwała prawie 7 minut a losowanie SS było na samym końcu. Ponadto kolejność pokozywania wyników była odwrotna niż w rzeczywistości w losowaniu...Tak jakby ktoś się pośpieszył z pokazaniem wyniku, który z góry byłby ustawiony...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, dosyć ciekawa sytuacja. Zaobserwowałeś może wcześniej takie zajście? Mam kilka argumentów aczkolwiek najpierw muszę się dopytać kilku szczegółów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W weekendy zawsze oglądam losowania o 14 i 21:40...w trakcie tygodnia zawsze o 21:40 bo o 14 jestem w pracy i do tej pory zawsze wynik pojawiał się kilka sekund po właściwym losowaniu...nigdy wcześniej. Dlatego dzisiaj byłem w szoku jak wynik super szansy pojawił się od razu po wyniku Multi multi, mimo że losowania jeszcze nie było...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle czym jest megalotto.pl? Dlaczego na tej stronie wyniki pokazują się kilka sekund po losowaniach a na stronie lotto.pl trzeba czekać kilka minut? Czy megalotto jest połączone z ich systemem? Czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci @MrCudi, że ciekawą sytuację zaobserowałeś. Z mojej subiektywnej oceny wynika, że:

• Serwer lotto miał jednak opóźnienie w transmisji obrazu/dźwięku aczkolwiek nie możemy tutaj mówić o przekazywaniu danych transmisji na żywo a wersji wideo nagranej wcześniej. Serwer megalotto.pl nie mógłby mieć takiego opóźnienia ze względu na czasowe zaaktualizowanie wyników w prawidłowym czasie. 
  • Dużą rolę uzupełnia tutaj API czyli wyniki pobierane na stronę. Na multipasko.pl wyniki pojawiły się o godzinie 2019-03-03 (14:04) - wpis numer 3 511 499. Megalotto.pl oraz inne strony tego typu nie są połączone z system lotto. 

Dla przykładu jest nasza strona, która korzysta z wyników które udostępnia i aktualizuje lotto.pl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcesz przez to powiedzieć, że losowanie lotto popołudniowe nie odbywa się o 14:00? Druga kwestia... dlaczego kolejność podawania wyników byłą inna na megalotto a inna w transmisji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dariusz

A ja dołożę cegiełkę i powiem tak . Transmisja na lotto.pl bynajmniej u mnie odbywa się z kilku sekundowym opóznieniem . Mało tego czasami zdarza się tak że kulka wpadnie a głos jakby jest z poprzedniej kulki .Nie wyobrażam sobie sytuacji że wyniki pokazane są przed losowaniem .Patrząc na wyniki innej strony która także publikuje coś takiego są w takiej kolejności jak losowania a więc Multi Mini i Lotto oraz Lotto Plus.Przyznam się że spotkałem się z sytuacją że najpierw są inne wyniki a na końcu Multi ale nie przywiązywałbym wagi aż tak do tego .Po za tym jaką ja mam gwarancję jako zwykły Kowalski że losowania są na żywo a nie z taśmy wiadomo że najpierw jest próba .Kto mi udowodni że pomimo tego iż napisane jest że program jest na żywo on de facto jest na żywo. Podobnie ma się z innymi programami w tv . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, MrCudi napisał:

Chcesz przez to powiedzieć, że losowanie lotto popołudniowe nie odbywa się o 14:00?

Nie, to tylko teoria. Jeżeli mówimy o tym, że coś pojawia się w czasie przeszłym niż teraźniejszym to nie może przecież być nagrywane ze statusem na żywo, prawda? 

4 minuty temu, MrCudi napisał:

Druga kwestia... dlaczego kolejność podawania wyników byłą inna na megalotto a inna w transmisji?

Tutaj jest kwestia właśnie pobierania tych wyników z API, programista może ustalić sam kolejność wypisania wyników na swojej stronie. 

U Nas wyniki zmieniają się wtedy kiedy lotto.pl zaaktualizuje wyniki na swojej stronie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli losowania nie są na żywo to by tłumaczyło dlaczego doszło do tej sytuacji...tylko jakby nie patrzeć to już byłoby oszustwo ze strony TS 😕 Opóźnienie nawet 30 sekundowe nie miałoby tutaj znaczenia ponieważ wynik SS pojawił się około 5 minuty nagrania...a więc o 14:05 powinien być (przyjmując, że losowania są na żywo) ale nie o 14:02...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dariusz

Losowania są na żywo bo tak jest napisane na górze ale jaką ja mam gwarancję że ono faktycznie jest na żywo a nie z taśmy .Temat jest gorący my go nie rozwiążemy .......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lottoforum.pl wyniki pobiera z oficjalnego źródła jakie podaje Lotto.pl - 

Tylko zalogowany użytkownik może zobaczyć ukrytą zawartość.

Proszę się zalogować lub zarejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Losowanie SS oraz Keno odbywa sie przu pomocy systemu Flex Draw,nawet jesli odbywa sie technicznie chwile przed losowaniem nie nazwałbym tego oszustwem.Terminale nie przyjmują kuponów znacznie wcześniej.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi