Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich graczy.

Niedawno opublikowałem w sieci swój nowy projekt skalkuluj.pl. Na stronie znajdują się głównie kalkulatory, jednak jestem otwarty na wiele innych, pokrewnych rzeczy. Między innymi wczoraj opublikowałem nowy generator liczb losowych, umożliwiający losowanie liczb z określonego przez użytkownika przedziału. Na tle wielu innych, konkurencyjnych systemów, ten posiada sortowanie wyników rosnąco, dzięki czemu w pewnych sytuacjach zapewnia większą wygodę korzystania. Ta zakładka z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w przypadku różnego rodzaju gier losowych, jednak nie zarejestrowałem się tu by pisać o niej.

Chciałbym zapytać Was o to czy przy tego rodzaju grach prowadzicie jakieś obliczenia i ewentualnie w jaki sposób można byłoby je przyspieszyć?  Chętnie przemyślę realizacje ciekawszych pomysłów i być może zostaną one wówczas wdrożone na stronę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo szczęścia!

• Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Zapraszam do wypowiedzi @qbam @hibernatus @Manitou oraz innych użytkowników.

Aktualnie korzystam z telefonu więc nie mogę się konkretnie wypowiedzieć co do tematu. 

Aczkolwiek na początek mogę zaznaczyć, że strona się fajnie prezentuję oraz jest responsywna na urządzeniach mobilnych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MK

Chcesz zrobić na prawdę coś z sensem co pomogłoby ludziom zarażonym tym bakcylem? Myślę, że niekoniecznie powinna to być aplikacja za friko, bo trochę byś się natrudził.

Ok, wezmy grę 6 z 49 czyli nasze lotto. Nie będziemy robić żadnych czarów marów tylko wykorzystamy do tego matematykę i statystykę.

Stosownie do tego co wiemy od 200 z okładem lat to co się wydarzy w grze liczbowej wyznacza rozkład normalny gdzie ok. 2/3 z pojawiających się liczb to będą liczby nowe ( po raz pierwszy w grze) a ok. 1/3 to będą powtórkowe.

To znacza, że potrzebujemy 8 losowań aby zapełnić 1 rundę jako, że 49/6 =8 i zostaje nam 1 joker-liczba 49. Co wiemy z matematyki to to, że w obrębie 1 pełnej rundy oczekujemy 33 unikalnych nowych liczb w tych 8 losowaniach .Około 22  z tych liczb pojawi się raz a około 11 więcej niż 1 raz. Czyli potrzebna jest analiza i policzenie tego co występowało i ilukrotnie. Te same zasady obowiazują rzecz jasna dla blizniaczych dwójek i trójek. Przez blizniaczą dwójkę rozumiem np. 11,12 a trójkę 11,12,13. Naturalnie oczekiwane wartości dwójek i trójek wyznaczy nam kombinatoryka.

Połączenie tych danych i ich analiza pozwoli na znaczne ograniczenie pola liczb kwalifikujących się do gry.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@hibernatus Dziękuję Ci za odpowiedź. Tworząc ten projekt nie myślałem o monetyzacji w sposób blokowania dostępu premium. To o czym piszesz wydaje się być jednak naprawdę ciekawe, jeżeli kiedyś zaaranżuję jakiś większy kącik dla gier losowych, z pewnością do tego wrócę, bo mam już w głowie mały pomysł jak mogłoby to wyglądać. 

@Emil Również dziękuję, bardzo się cieszę, że strona prezentuje się dobrze także na urządzeniach mobilnych, szczególnie ze względu na to, że na ów optymalizacji spędziłem kilka ostatnich wieczorów ☺️.

Edytowane przez mk27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo wyobrażam sobie aby taki projekt mógł być za darmo. Mówimy o bardzo głębokiej analizie uwzgledniającej całą bazę losowań danej gry przy założeniu niezmienności jej matrycy czyli przez cały czas jest to 6 z 49 czy 5 z 42, gdyż każdorazowa zmiana matrycy powoduje, że gra zaczyna się od samego początku. Wersja premium to świecąca lampka oznaczająca bardzo znaczne odstępstwo od wartości oczekiwanej np. co najmniej 2 odchylenia standardowe. Słowem mocny sygnał do wejścia w grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, w swoim czasie spróbuję do tego wrócić i jeżeli rzeczywiście miałoby to być aż tak rozbudowane, raczej nie będzie to wówczas częścią projektu skalkuluj, który chciałbym zachować darmowy. Jeżeli wyrazisz wtedy chęć, bardzo chętnie wysłuchałbym konkretnych uwag, lub nawet zrealizował ten projekt wspólnie, bowiem nie jestem specjalistą od gier losowych na tyle, by podejmować się samodzielnie budowy bardzo złożonego programu. W razie czego będę się kontaktował, dziękuję za zaangażowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, jeśli dojdziesz do wniosku, że chęci dojrzały w Tobie to daj znać. To de facto byłby unikalny projekt w skali nawet globalnej bo nikt się do tego mocno nie przymierzył. Takich rzeczy nie rozdaje się za darmo. Na przykładowych 100 grających tak gra może 3 i wszyscy robią to z palca czytaj arkusz xls.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do takiego projektu możemy przystąpić wspólnie jako partnerzy. 

Jestem otwarty na różnego rodzaju współpracę, zarówno możemy współdziałać wspólnie udostępniając projekt na Naszej witrynie.

Jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam do prywatnej rozmowy. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, jednak trudno mi dostrzec wartość dodaną dla mnie do uzyskania poprzez ewentualne udostępnienie potencjalnego programu w tej czy też jakiejkolwiek witrynie. Być może ogranicza mnie wyobraznia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum dodane do zakładek, jak zrobi mi się więcej czasu to postaram się do Was napisać :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mk27 działasz już coś w rozbudowie swego projektu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny pomysł, sam bym przetestował jak to działa. :)

Wiadomo kiedy powstanie taki projekt? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Emil@Arekczek74

Szczerze mówiąc Panowie, mam teraz bardzo mało czasu i tylko pomału sobie dłubię przy projekcie. Poprawiam ewentualne błędy, ostatnio okazało się chociażby, że losowanie liczb przy zaznaczonej opcji sortowania, gdy liczby nie były unikalne mimo wszystko przedstawiało wymieszane wyniki. Także póki co dopieszczam detale ze względu na czas i dopiero przymierzam się na coś nowego i większego na zimę. Miło mi jednak, że śledzicie temat, pozdrawiam!

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mk27 rozumiem, czasu nie oszukamy! :)

Ale przynajmniej mam nadzieję, że na zimę stworzysz coś "gorącego" ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również poczekam na start takiego generatora, pomysł niezły ale jak to wyjdzie w praktyce to się przekonamy ✌️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi