Skocz do zawartości

hibernatus

Ekspert
 • Zawartość

  184
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Ostatnia wygrana hibernatus w dniu 5 Sierpień

Użytkownicy przyznają hibernatus punkty reputacji!

Reputacja

90 Stały Bywalec

3 obserwujących

Ostatnie wizyty

179 wyświetleń profilu
 1. Muszę się wyłączyć bo mam cegłę do przetłumaczenia i pewnie zejdzie mi kilka dni.
 2. Nikomu z niego nic nie będzie bo mam poszatkowane dane i wyglądają mniej więcej tak : DAY DATE NUMBERS ======================================= THU 08/02/18 03 17 22 27 35 39 414 TUE 07/31/18 15 29 34 35 44 48 413 SAT 07/28/18 08 22 24 28 39 46 412 THU 07/26/18 06 15 16 22 25 33 411 TUE 07/24/18 05 07 20 44 47 48 410 SAT 07/21/18 03 05 06 24 36 40 409 THU 07/19/18 18 21 26 32 41 49 408
 3. Ja akurat mam dane zupełnie w innym formacie, ale z tego co pamiętam tutaj są dobre bazy :http://www.mbnet.com.pl/wyniki.htm
 4. Dostrzegam jeden problem a mianowicie dosyć często są błędy w bazach danych. Jak dla mnie to nie powinno być ileś tam baz do 1 gry. I gra- 1 baza danych, ale bez błędów. Ktoś musiałby to zweryfikować.
 5. Najprościej, zakładka archiwum wyników. Bardziej pytanie o format ale chyba csv jest najwszechstronniejszy.
 6. Ok należy pamiętać o tym ze każda zmiana matrycy gry oznacza ze to co bylo poprzednio idzie do kosza tak jakby nie istniało nigdy. Także przestrzegam przed uzupełnianiem danych symulowanym losowaniami jak robią niektórzy.
 7. dzięki czuję się zaspokojony w swojej ciekawości
 8. Podejście o którym pisałem w wątku o rozkładzie normalnym jest praktycznie jedynym opartym w 100% na matematyce i statystyce. Wymaga pełej bazy danych i analizy cykli dla liczb, parek i trójek. Czy można znależć dla niego alternatywę, na w miarę solidnych fundamentach? Nie będą one tak mocne i bezdyskusyjne, ale mogą być w miarę zdrowe. Zastanówmy się co może nam przyjść na myśl. Co kilka lat w każdym normalnym kraju a nawet po części w nienormalnych odbywają się wybory. Zarówno same partie polityczne, kandydaci ale także publiczność stara się odgadywać ich wyniki. Czym się posługują? Sondażami. Na czym opierają się sondaże? Na badaniu opinii. Jeśli założymy, że np. w Polsce uprawnionych do głosowania jest powiedzmy 25 mln osób to sondażownie nie pytaja o preferencje tej masy ludzi. W zamian posługują się samplingiem czyli próbką populacji, która będzie reprezentatywna dla ogółu a jej liczba nie będzie zbyt małą aby zaburzyć wyniki. Uważa się za statystycznie ważne próbki badań przeprowadzonych na 10,000 osób ale także na 1000 czy 1500. WIem, że zdarza się, że wyniki sondaży mogą odbiegać od wyników rzeczywistych, ale najcześciej przyczyny leżą nie po stronie wadliwości próbki ale postaw ludzi, którzy np. wstydzą się przed ankieterem przyznać na kogo będą głosować albo też chcą sprawić przyjemność pytającemu uważając, że on ma jakieś preferencje wyborcze i należy się dostosować. Metodologia jest ok, zawodzą ludzie. To znaczy, ze możemy pomyśleć o wykorzystaniu próbkowania czyli samplingu, bo liczby nie będą chciały nam sprawić frajdy- są jakie są. Czyli jeśli np. spojrzymy na ostatnie 1000 losowań to racjonalnie możemy oczekiwać, że będzie ono odwierciedlać to co dzieje się w obrębie całej gry. W tym podejściu nie możemy mówić o cyklach gdyż startujemy w nieznanym momencie cyklu. Musimy patrzeć na inne dane. To podejście wymaga od obserwatora danych umiejętności dostrzegania pewnych krótkotrwałych trendów, któe są czymś zupełnie normalnym w zjawiskach losowych.
 9. Aha, w razie czego nie odsyłaj mnie do facebooka bo nie używam tego.
 10. Z czystej ciekawości na jakiej podstawie prawnej działa taki " syndykat"? Jak wygląda umowa uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, gdzie deponowane są kupony? Kto jest gwarantem wypłaty ew. wygranych i w oparciu o co?
 11. Tylko od razu ostrzegam nie próbujcie liczyć od d... strony i iśc na skróty czyli ostatnich 7 losowań. Musimy iśc od początku gry i pooddzielać cykle od siebie. Inaczej nie jesteście w stanie uchwycić w którym momencie cyklu jesteście czyli warunek wstępny to pełna baza danych od początku danej gry w obrębie tej samej matrycy. Zmienia się matryca gry jak kiedyś w mini to jazda od początku, to co było poprzednio na śmietnik. Ktoś powie, że to upierdliwa robota a dodatkowo ręczna. Zgadza się, to kawał analizy ale ma ona oparcie w matematyce i statystyce. Czekam nadal na to, aby ktoś przedstawił inne podejście mające solidne podstawy w nauce.
 12. W jednym miejscu uporządkuję temat. Posłużę się przykładem lotto. Gra jak gra niczym właściwie nie różniąca się od archetypu wszystkich loterii czyli ruletki. Wpisy w tym temacie przeznaczone są dla ludzi, którzy mają podstawową wiedzę z matematyki i statystyki i nie wierzą w czary, mary i inne opowieści. Opieram się jedynie na tym co wiemy od ponad 200 lat. Gramy w grę 6 z 49 a więc aby każda liczba miała taką samą szansę wystąpienia potrzebujemy 49/6= 8 losowań. Zostaje nam 1 liczba powiedzmy 49 będąca swoistym jokerem. Zgodnie z rozkładem normalnym pośród losowanych 6 liczb z 49 oczekujemy 33 liczb nazwijmy je unikalnymi w tym cyklu 8 losowań, z około 22 liczbami z 1 wystąpieniem i 11 z więcej niż jednym wystąpieniem. Idąc dalej spośród 11 liczb z więcej niż 1 wystąpieniem możemy oczekiwać 3-4 liczb z więcej niż 2 wystapieniami. Co więcej spośród tych 3-4 liczb może się zdarzyć tak, że 1 a nawet 2 liczby wystąpią 4-krotnie. To wszystko to matematyka i statystyka- nie gusła. Zatem wydaje się sensowne zliczenie i przeanalizowanie liczb które już wystąpiły w poprzednich 7 losowaniach i na tej podstawie zaprognozować kolejne losowanie. Nie nie będzie to tylko jedna kombinacja, będzie zbiór liczb spełniających konkretne warunki. Jeśli dodamy do tego trochę kombinatoryki i policzymy analogicznie cykle dla dwójek i trójek to znacznie nam to ograniczy pole liczb, Zatem reasumując podstawy. Oczekujemy w 8 losowaniach pojawienia się ogółem 33 liczb. 22 z 1 wystąpieniem oraz 11 z więcej niż 1 wystąpieniem. Mamy następujące struktury : 1- liczby, które nie wystąpiły w cyklu 2- liczby które już wystąpiły w cyklu 1 raz 3- liczby, które wystapiły w cyklu więcej niż 1 raz Przez cały czas mamy w pamięci wartości oczekiwane i zderzamy nasze struktury z wartościami oczekiwanymi. Mogą być i będa odchylenia , ale im większe odchylenia tym bardziej należy oczekiwać powrotu do tego co wyznacza rozkład normalny. Gdzie jesteśmy teraz? Wartośc oczekiwana pojawiających się liczb zgadza nam się co do joty. Struktura liczb które wystąpiły jednokrotnie niemal co do sztuki. Struktura liczb które wystąpiły więcej niż 1 raz jest nienasycona: oczekujemy 11 liczb a mamy 8. Nie jest to krytyczna dysproporcja ale pozwala nam sądzić, że powtórkowe będą istotnym elementem następnej gry. Co do 2-ek i trójek. W sieci znajdziecie sporo kalkulatorów przeliczających permutacje( kolejność bez znaczenia i bez powtórzeń). Ale podam te informacje. W grze 6 z 49 takich parek jest 1176. Losowanych 6 liczb w lotto tworzy 15 par. Zatem 1176/15= 78 i tyle wynosi cykl dla parek. W lotto trójek jest 18 424. 6 liczb tworzy 20 parek. Czyli 18 424/ 20= 921. To cykl dla trójek.
 13. Doskonale się sprawiłeś. Nie wykluczaj liczb z powodu wielokrotnych powtórek, bo one będą i muszą być- wyznacza to matematyka. Obserwuj nasycenie struktur w stosunku do wartości oczekiwanych. Oczywiście pojedyncze liczby to tylko część układanki, przydają się także blizniaki i trojaki, ale tutaj to już analiza bardzo wielu losowań. Zsada dokładnie taka sama jak przy pojedynczych liczbach. Jak zauważyłeś zapewne nie pojawił się żaden komentrarz po moich wpisach na ten temat. Ani tam ani tutaj. Ludzie wydają się odporni na matematykę i logikę. Podtrzymuję to co pisałem, że nie ma alternatywy dla tego podejścia do gier liczbowych bo wyznacza je matematyka i statystyka. Teraz mamy dalece nie nasyconą strukturę 2, nie jest to jeszcze ekstremum, ale jest duża szansa na nawet 3 liczby z tej struktury.
 14. Jeśli spojrzycie na ostatnich 10 losowań to zobaczycie, że liczba 25 pojawiła się 5 krotnie. Powyższe wyjaśnia dlaczego tak mogło się stać a także to, że jest to dowód na losowość gry a nie manipulacje jak sądzą niektórzy miłośnicy teorii spiskowych.
×